Birleşme ve Devralmalar (M&A)

M&A ve kurumsal ekibimiz, Türkiye’de faaliyette bulunan yabancı yatırımcılara danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Çok yönlü ve deneyimli ekibimiz, Türkiye’de çok sayıda ‘M&A’ işleminin son derece verimli bir biçimde tamamlanmasını sağlamıştır. 

Finansal hizmetler, sanayi ve üretim, enerji ve altyapı, ilaç, kimyasallar, perakende, e-ticaret, yiyecek ve içecek, medya ve telekomünikasyonun da aralarında bulunduğu önemli sektörlerde yerel ve uluslararası ölçekte yürütülen M&A işlemleri için çok geniş bir kitleye hizmet vermekteyiz. Uluslararası şirketlerin satın alınmasıyla ilgilenen şirketleri, hedef firmaları, satıcıları, özel sermaye ve kaldıraçlı satın alma işlemlerinde bulunan firmaları, kurumsal ve özel yatırımcıları, bankaları ve finans danışmanlarını şirket birleşmeleri, devralmalar, ortak girişimler, ortaklıklar, özelleştirmeler, hisse ve varlık alım ve satım işlemleri, ihale teklifleri, kaldıraçlı satın alma işlemleri, sermaye yapısının düzenlenmesine yönelik işlemler, azınlık yatırımları, şirket bölünmeleri, opsiyon ve kazanç sözleşmeleri ile kurumsal yeniden yapılandırma işlemleri gibi müzakereye dayalı, tartışmalı işlemlerde temsil etmekteyiz. 

Müvekkillerimiz için pragmatik ve işlem odaklı bir bakış açısıyla hizmet vermekteyiz. Bu sayede, şimdiye kadar pazarda yürütülen önemli e-ticaret devralma işlemlerinin önemli bir kısmında uluslararası yatırımcıları temsil etme ayrıcalığına erişmiş bulunmaktayız. 

Ekibimizin düzenli olarak danışmanlık hizmeti sunduğu diğer önemli işlemler aşağıdakileri içermektedir:

  • Takipteki krediler (NPL)
  • Sorunlu varlık yatırımları 
  • Özel sermaye
  • Risk sermayesi
  • Melek yatırımlar
İLGİLİ AVUKATLAR
bahar-ulgen

BAHAR ÜLGEN

bahar.ulgen@bener.com
+ 90 (212) 270 70 50
306
gozde-esen-sakar

GÖZDE ESEN SAKAR

gozde.esen@bener.com
+90 (212) 270 70 50
401
onur-kordel

ONUR KORDEL

onur.kordel@bener.com
+ 90 (212) 270 70 50
403
All rights reserved. Bener Law Office © Copyright 2020. Legal NoticesTüm Hakları Saklıdır. Bener Hukuk Bürosu © Copyright 2020. Yasal Uyarılar
Back to Top