Sermaye Piyasaları

Sermaye piyasalarında aşağıdakilerinin de aralarında bulunduğu geniş kapsamlı hukuki hizmetler sunmaktayız:

Swap işlemleri/Türev işlemler/Yapılandırılmış ürünler/Özsermaye:

Türev işlem uygulamalarında herhangi bir sınırlama olmamak kaydıyla OTC türev işlemleri, F/X ürünleri, kredi türevleri, özsermaye türevleri ve emtia da dahil olmak üzere tüm türevleri kapsayan hizmetler veriyoruz. Ayrıca, yerel türev piyasa rejimlerine odaklanıyor ve müvekkillerimize Türkiye’de yürürlükte bulunan türev piyasası kurallarının yanı sıra, yerel paydaşlarla yapılacak türev sözleşmelerin hazırlanması, müzakeresi ve sonuçlandırılması konusunda danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Özsermaye, yapılandırılmış ürünler, menkul kıymet ödünç işlemleri repo ve temel brokerlik dokümantasyonunun da aralarında bulunduğu karmaşık sermaye piyasası işlemleri hakkında tavsiyelerde bulunuyoruz.

Mevzuata ilişkin hizmetler:

Yerel ve global finans kuruluşlarına sermaye piyasaları mevzuatına uyum, ticaret ve yatırım bankacılığı, varlık yönetimi, brokerlik, yatırım tavsiyelerinin sunulması, saklama hizmetleri ve lisanslama ve ruhsatlandırma gereklilikleri hakkında hukuki tavsiyeler sunuyoruz.

Ayrıca borsaya kote şirketlere, brokerlik şirketlerine, bankalara, CMB’ye kayıtlı yabancı yatırım fonlarına ve Sermaye Piyasaları Kurulu (SPK) veya Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) düzenlemelerine tabi bulunan diğer finans kuruluşlarına mevzuat hakkında sürekli destek sunmaktayız. Yabancı brokerlik firmalarına, finans kuruluşlarına, çok uluslu şirketlere ve şahıslara Türkiye’de kamuya arz işlemlerinin yapılandırılması ve başvuru süreci, Türk şirketlerinin uluslararası ve Avrupa pazarlarında arzı, Türk ve yabancı fonların giriş ve kayıt işlemleri ve ilgili süreçlerin takibi dahil olmak ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla karmaşık SPK mevzuatına ilişkin tüm hususlarda tavsiyelerde bulunmaktayız.

SPK nezdinde ürün tescili:

Firmamız, yabancı sermaye fonları ve diğer yabancı finansman araçları dahil olmak üzere ilgili ürünlerin SPK nezdinde tescilini gerçekleştirir ve sermaye arzları, IPO’lar (ilk halka arz) ve ikincil arzlar konusunda deneyimlidir.

Resmi soruşturmalar hakkında danışmanlık:

SPK ve BDDK dahil olmak üzere resmi makamlarca yürütülen soruşturmalarda müvekkillere danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Personel hisse planları:

Firmamız, yabancı kuruluşların Türk iştiraklerinin ya da şubelerinin çalışanlarına sunulan personel hisse planlarına ilişkin mevzuat kuralları hakkında danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

İLGİLİ AVUKATLAR
gozde-esen-sakar

GÖZDE ESEN SAKAR

gozde.esen@bener.com
+90 (212) 270 70 50
401
onur-kordel

ONUR KORDEL

onur.kordel@bener.com
+ 90 (212) 270 70 50
403

All rights reserved. Bener Law Office © Copyright 2020. Legal NoticesTüm Hakları Saklıdır. Bener Hukuk Bürosu © Copyright 2020. Yasal Uyarılar
Back to Top