Ticaret ve Sözleşmeler Hukuku

Mevzuat ve Uyum kapsamında, stratejik öngörülere dayanan hukuki temsil deneyimimiz sayesinde müvekkillerimize çeşitli hizmetler sunmaktayız. Yerel mevzuatla ilgili engin bilgi birikimine ve özel uzmanlığa sahip olan ekibimiz, mevzuata ilişkin gerekliliklerin tüm dünyada hızla değiştiği ve şeffaflığın giderek daha önemli hale geldiği bir ortamda sorumlulukların anlaşılması, risklerin yönetilmesi, bu hususta ortaya çıkabilecek karmaşık konuların çözümlenmesi ve yasalara ve mevzuata uyum sağlanması konusunda müvekkillere özel tavsiyelerde bulunmaktadır. 

Finans, sağlık, ilaç, kimya ve enerji gibi ciddi denetime tabi olan sektörlerin de aralarında bulunduğu çok sayıda sektörde faaliyet gösteren müvekkillere mevzuat ve uyum konusunda tam kapsamlı danışmanlık ve temsil hizmeti sunmaktayız. Karmaşık işlemler, günlük faaliyetler, mevzuata ilişkin hukuki işlemler, lisans ve izin başvuruları, teşvik uygulamaları ve kamu ihalelerine hazırlık mevzuata ilişkin hizmetler kapsamında yer almaktadır.

Gelişmekte olan ülkelerde uyum risklerini ve bunlardan kaynaklanabilecek maliyetleri değerlendirmek suretiyle, Türkiye’de faaliyet gösteren şirketleri idari makamların yürüttükleri soruşturmalar ve bu hususta gerçekleştirilen önleyici faaliyetler ile ilgili hususlarda temsil etmekteyiz. FCPA, İngiltere Rüşvetle Mücadele Kanunu ve Türk hukukunun yolsuzlukla mücadeleye ilişkin hükümleri kapsamında yürütülen soruşturmalar bakımından deneyimli ve bilgili bir ekiple faaliyet göstermekteyiz.  Bu bakımdan, birleşme ve devralmalarla ilgili yolsuzlukla mücadele due diligence çalışmalarında müvekkillerimize yardımcı olmakta ve kurum içi uyum soruşturmalarının yürütülmesi ve beyaz yaka suçlarının ele alınması konusunda danışmanlık hizmeti vermekteyiz. 

Ayrıca kurum içi etik ve uyum eğitimleri kapsamında kriz dokümanlarının hazırlanmasında yardımcı olmakta ve uyum konularında kapsamlı hizmetler sunmaktayız. Ekibimiz, şirketler için etik programlarının ve altyapılarının geliştirilmesi, şirket politika ve prosedürlerinin hazırlanması ve ihbar (whistleblowing) prosedürlerinin tasarlanması konusunda uzmandır.

İLGİLİ AVUKATLAR
oya-ozarslan

OYA ÖZARSLAN

oya.ozarslan@bener.com
+ 90 (212) 270 70 50
302
All rights reserved. Bener Law Office © Copyright 2020. Legal NoticesTüm Hakları Saklıdır. Bener Hukuk Bürosu © Copyright 2020. Yasal Uyarılar
Back to Top