GÖZDE ESEN SAKAR

Kıdemli Ortak

gozde.esen@bener.com
+90 (212) 270 70 50 / extdahili 401
Go Back to Team PageEkip Sayfasına Geri Dön

Gözde, Amity Oil International’da ‘şirket avukatlığı’ görevinin ardından 2005 yılında ‘ortak’ olarak ekibe katıldı. Öncesinde, uluslararası bir hukuk firmasında görev yaptı.

Üstlendiği önemli işlemlerin bir kısmı aşağıda belirtilmiştir:
Özelleştirilen iki enerji dağıtım şirketinin devralınmasına ilişkin 2,2 milyar USD değerinde bir proje finansmanı; hisse devir işlemi için Hyundai Elevator’un, finansman yapılandırma ve karmaşık gayrimenkul işlemlerinde itibarlı Türk holdinglerinin, varlık devri için OMV’nin, bir liman işletme şirketinin devri için SOCAR’ın, oluklu malzemelerin üretimini yapan bir firmanın devralınması için Saica’nın ve GittiGidiyor’un devralınmasına ilişkin 200 milyon USD’lik bir işlem için eBay’in temsili.

Aynı zamanda sermaye piyasaları ve doğal kaynaklar alanlarında da deneyimli olan Gözde, çok sayıda IPA ve tahvil işleminin yanı sıra madencilik sektörünü ilgilendiren ‘earn-in’ tarzı sözleşmeler gibi karmaşık konulara odaklanmaktadır.

Profesyonel ve aile yaşamından kalan zamanda iş dünyasına dair kitaplar okumayı sever .

Çalışma Alanları

Birleşme ve Devralmalar (M&A)
Enerji
Madencilik
Bankacılık ve Finans
Gayrimenkul
Şirketler Hukuku
Ticaret ve Sözleşmeler Hukuku

Eğitim

Liverpool John Moores University, LLM, Uluslararası Ticaret Hukuku, 2010-2012                                                    Villanova Üniversitesi, Sözleşme Yönetimi Uzmanlığı Sertifika Programı, 2005.
Ankara Üniversitesi, Banka ve Ticaret Hukuku Araştırma Enstitüsü, Uluslararası Sözleşmeler Hukuku Sertifika Programı, 1997.
Avukatlar için İngilizce Sertifika Programı, 2004.
Ankara Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, Lisans, 2000.

Dil

İngilizce, Türkçe

Üyelikler

İstanbul Barosu
Uluslararası Barolar Birliği

All rights reserved. Bener Law Office © Copyright 2020. Legal NoticesTüm Hakları Saklıdır. Bener Hukuk Bürosu © Copyright 2020. Yasal Uyarılar
Back to Top