MARIA LIANIDES ÇELEBİ

Kıdemli Ortak

maria.celebi@bener.com
+ 90 (212) 270 70 50 / extdahili 106
Go Back to Team PageEkip Sayfasına Geri Dön

Maria, ‘kıdemli ortak’ ve aynı zamanda ‘Kurumsal Göç Departmanı’nın başkanıdır. 1993 yılından bu yana CAB’a üyedir. California’da prestijli bir firmada 10 yıl kadar göçle ilgili çalışmalar yaptıktan sonra, 2005 yılında Bener’e ortak olarak katıldı. Maria, nitelikli göç profesyonellerinden oluşan ekibiyle Türkiye’de faaliyet gösteren ‘Fortune 500’ şirketlerinin büyük bir kısmına göçle ilgili tüm konularda hizmet vermeye devam ediyor.

Maria, 2010’dan beri Uluslararası ‘Who’s Who’nun ‘Kurumsal Göç Avukatları’ ve ‘İstihdam Avukatları’ listesinde yer almaktadır. 2011-2014 yılları arasında Amerikan Göç Avukatları Birliği’nin (AILA) Global Göç Bölümü’nün başkanı olan Maria, geçmişte Roma bölgesinin başkanı ve Uluslararası Operasyon ve Etik Ulusal Komitesi üyesi olarak faaliyette bulundu. Halen, Alliance of Business Immigration Lawyers’ın Türkiye üyesidir. Ayrıca, geçmişte Ius Laboris Uluslararası Göç Uygulama Grubu Başkanı ve Amerikan Şirketler Derneği (AmCham Türkiye) Çalışma İzni Danışmanı olarak görev yaptı. ABD ve Türkiye’de göç hukukuyla ilgili resmi bir raporun yanı sıra çok sayıda makaleye imza atan Maria, her yıl birçok uluslararası konferansa konuşmacı olarak katılmaktadır.

Çalışma Alanları

Kurumsal Göç

Eğitim

Santa Clara Üniversitesi ve Santa Clara Hukuk Fakültesi’nden BS ve JD dereceleri

Dil

İngilizce, İspanyolca

Üyelikler

CAB, ABIL, AILA, IBA
9’uncu Yargıtay Dairesi Üyeliği (ABD federal)

All rights reserved. Bener Law Office © Copyright 2020. Legal NoticesTüm Hakları Saklıdır. Bener Hukuk Bürosu © Copyright 2020. Yasal Uyarılar
Back to Top