ONUR KORDEL

Kıdemli Ortak

onur.kordel@bener.com
+ 90 (212) 270 70 50 / extdahili 403
Go Back to Team PageEkip Sayfasına Geri Dön

Onur, 25 yılı aşkın deneyimi olan bir ‘kıdemli ortak’tır. Önde gelen iki uluslararası hukuk firmasında ‘ortak’ pozisyonunda görev yaptıktan sonra 2007’de ekibimize katılan Onur, daha önce BNP-AK-Dresdner Banking and Leasing JV’de ‘şirket avukatı’ olarak görev yapmış ve önemli Türk holdinglerinden birinde enerji alanında hukuk danışmanı ve iş geliştirme uzmanı olarak deneyim kazanmıştır.

Onur’un görev aldığı önemli işlemlerden bir kısmı aşağıda belirtilmiştir:
Özelleştirilen iki enerji dağıtım şirketinin devralınmasına ilişkin 2,2 milyar USD değerinde bir proje finansmanı; gerçekleştirildiği dönemde dünyanın en büyük sağlık kampusu projesi olan İhaleyi kazanan Astaldi-Türkerler konsorsiyumunun temsili; önemli bir uluslararası havalimanı işletmecisinin Çukurova Havalimanındaki menfaatleriyle ilgili olarak temsili; Caribou Coffee/Café Crown için Ülker Grup ile bir Ortak Girişim kurulması sırasında AI Sayer’in temsili. Ayrıca, enerji, inşaat ve gayrimenkul hukuku alanındaki uzmanlığı sektör genelinde takdir edilmekte ve alanında sahip olduğu lider konumdan ötürü çeşitli etkinliklere konuşmacı olarak davet edilmektedir. Türkiye’nin önemli özelleştirme projelerinin birçoğunda rol üstlenen Onur, yenilenebilir enerji projeleri için büyük uluslararası enerji şirketlerini temsil etmekte ve uluslararası marka otel ve lüks alışveriş merkezi işlemlerinde danışmanlık yapmaktadır.

Boş zamanlarında ailesiyle caz müzik dinlemekten keyif alan Onur, aynı zamanda bir vintage plak koleksiyoncusudur.

Çalışma Alanları

Birleşme ve Devralmalar (M&A)
Enerji
Özelleştirmeler ve Kamu İhaleleri (PPP dahil)
Yeniden Yapılandırma ve İflas Hukuku
Gayrimenkul
Şirketler Hukuku
Ticaret ve Sözleşmeler Hukuku

Eğitim

Wharton Executive Education (US), Finans Yöneticisi Olmayanlar için Finans & Muhasebe, 2012.
Yeditepe Üniversitesi, İşletme Fakültesi, MBA, 1998.
Maine Üniversitesi (US), MBA Hazırlık Programı, 1997.
Marmara Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, Lisans, 1988.

Dil

İngilizce, Türkçe

Üyelikler

İstanbul Barosu,
Amerikan Barolar Birliği (Yedek Üye),
Uluslararası Barolar Birliği,
Propellers Club, İstanbul Limanı.

All rights reserved. Bener Law Office © Copyright 2020. Legal NoticesTüm Hakları Saklıdır. Bener Hukuk Bürosu © Copyright 2020. Yasal Uyarılar
Back to Top