OYA ÖZARSLAN

Ortak

oya.ozarslan@bener.com
+ 90 (212) 270 70 50 / extdahili 302
Go Back to Team PageEkip Sayfasına Geri Dön

Oya, 20 yılı aşkın bir deneyimi olan bir ‘ortak’tır. ‘Uluslararası Uyum Profesyoneli’ olarak CCEP-I (Sertifikalı Uyum ve Etik Profesyoneli-Uluslararası) sertifikasına sahip olan Oya, hem Türkiye’de hem de ABD’de baroya kayıtlıdır (New York Barosu).

Uyum, sigorta hizmetleri ve kurumsal konularda müvekkillere danışmanlık hizmeti vermekte olup, Türkiye’de ve EMEA bölgesinde birçok önemli işlemde rol almıştır.

Oya’nın uyum çalışmaları genel olarak ticari dürüstlük ve verilerin gizliliği alanlarında yoğunlaşmaktadır. Özel sektörde yoğun olarak kullanılan uyum araçları geliştirmiş ve çok sayıda yayına imza atmıştır. Dolandırıcılık tahkikatlarının yanı sıra etik altyapıların geliştirilmesi, etik ve uyum eğitimlerinin verilmesi ve şirketler için etik programlarının hazırlanması konusunda deneyimli bir avukattır.

Oya, uluslararası yönetim uzmanı olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin dönem başkanlığı sırasında G20 Yönetim Görev Gücü Eş Başkanlığı’nı üstlenmiş ve AB, UNCAC, OECD Sözleşmeleri ve GRECO bakımından Türkiye’nin ‘ ülke gözden geçirme’ süreçlerine dahil olmuştur.

Türkiye’de Kamu Görevlileri Etik Kurulu tarafından yürütülen AB projelerinde kilit uzman olarak yer alan Oya, etik kurallar geliştirmiş ve AB üye ülkelerinde uygulanan etik standartlarla karşılaştırmalı analizler gerçekleştirmiştir. Ayrıca, TC Başbakanlığı Yolsuzlukla Mücadele Koordinasyon Ofisi tarafından yürütülen bir AB projesi için üstlendiği uzmanlık görevi kapsamında, yolsuzluk riski daha yüksek olan sektörleri ve işlemleri analiz etmiştir.

Uluslararası Şeffaflık Derneği’nin Uluslararası Yönetim Kurulu’nda yer alan Oya, Etik ve Yönetim Komiteleri’nde üye olarak faaliyet göstermektedir. Halen, Türkiye Şeffaflık Derneği’nin Başkanıdır.

Çalışma Alanları

Şirketler Hukuku
Sigorta
Uyum
Veri Koruma

Eğitim

Texas Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, 1998.
Ankara Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, 1987.

Dil

İngilizce, Türkçe

Üyelikler

İstanbul Barosu
New York Barosu
CCEP-I
Uluslararası Şeffaflık Derneği

All rights reserved. Bener Law Office © Copyright 2020. Legal NoticesTüm Hakları Saklıdır. Bener Hukuk Bürosu © Copyright 2020. Yasal Uyarılar
Back to Top